بیوگرافی رئیس

بیوگرافی رئیس اطلاعات و آگاهی عامه

محترمه منیره یوسفزاده

محترمه منیره یوسف زاده، متولد سال 1365 در شهر کابل می باشد. وی به ترتیب از رشته علوم سیاسی و رشته اقتصاد به سویه لیسانس از دانشگاه فارق و فی الحال محصل ماستری، رشته مدیریت دولتی و اداره عامه یکی از پوهنتون خصوصی می‌ باشد.

محترمه منیره یوسف زاده با فعالیت های اجتماعی و دادخواهانه اش برای نسل جوان و بخصوص زنان، در کشور  چهره شناخته شده در بین فعالین مدنی و اجتماعی و رسانه ها می باشد. از ایشان مقالات متعددی در رسانه های مطرح کشور به چاپ رسیده است، هم چنان  او یکی از ویب لاگ نویسان و یکی از فعالان شبکه های اجتماعی در کشور محسوب می گردند.  خانم یوسفزاده کتابی تحت عنوان "کوچک بزرگ است"را در سال 2009 برای اطفال نوشت زیور چاپ یافت که حاوی داستانهای کوچک از اطفال خیابانی می باشد. یکی از فعالیت هاای خوبی که ایشان داشته اند در آماده سازی دستنامه آموزشی انتخابات در کنار چند تن از نویسندگان دیگر، برای کمیسیون حقوق بشر سهم داشته اند.

بانو منیره یوسف زاده با فعالیتهای رضاکارانه شان بار ها از سوی مراجع و نهاد های مختلف مورد تقدیر قرار گرفته که میتوان طور نمونه وزارت حج و اوقاف، وزارت اطلاعات و فرهنگ، ولسی جرگه و کمیسیون مستقل انتخابات را نام برد.

هم چنین منیره یوسف زاده، مؤسس و بنیان گزار اولین گالری هنرهای معاصر تحت نام "گالری شمامه" در افغانستان میباشد که در آن به معرفی هنر زنان افغانستان و زنان هنرمند پرداخته اند.

منیره یوسف زاده زمانی که در مهاجرت به سر میبردند در کنار فعالتیهای دانشگاهی خویش، به تعلیم و آموزش  مهاجران افغانستان مقیم ایران پرداخته درهمین راستا لیسه عالی فارابی را که مورد تائید سفارت افغانستان در تهران می باشد، افتتاح و منحیث مدیر در این مکتب به هموطنان خویش خدمت می کرد.

ایشان بعد از عزیمت و برگشت از دیار مهاجرت، در موسسات مختلف که شامل موسسه بین المللی FINCA  در افغانستان و موسسه CCAA صادقانه ایفای وظیفه نموده و در اواخر سال 2010 در اداره مستقل ارگانهای محلی به اولین وظیفه رسمی دولتی خویش آغاز به کار نمودند که از زمان استخدام در پست های متعدد ایفای وظیفه نموده ان. در سال 2015 به حیث سخنگوی اداره مستقل ارگانهای محلی، به اساس تصمیم رئیس عمومی اداره مستقل ارگانهای محلی محترم غلام جیلانی پوپل تقرر حاصل نمودند و در سال 2016 به به اساس حکم مقام عالی ریاست جمهوری، به حیث سرپرست ریاست اطلاعات و اگاهی عامه این اداره مقرر شدند.

منیره یوسف زاده در مدت خدمتش به حیث سخنگوی و رئیس مطبوعات این اداره دستآوردهای بزرگی داشتند که به اساس ارزیابی دفتر مشاوریت مطبوعاتی ریاست جمهوری شایسته دریافت مدال عالی دولتی "ملالی" گردیدند.